Завантажити одним файлом
Урок №4 Додатки Презентація
Урок №4 Додатки Презентація
УРОК № 4
Тема: Узагальнення і
систематизація вивченого про дієприкметник як особливу форму дієслова.
Мета: Перевірити знання учнів з теми.
Активізувати самостійну
діяльність учнів при узагальненні відомостей про дієприкметник.
Закріпити навички правильного
написання дієприкметників і вживання розділових знаків при дієприкметникових
зворотах.
Продовжити роботу з виховання
поважного ставлення до природи, історії, традицій рідного краю.
Виховувати кращі риси характеру
людини : гідність, чесність, патріотизм.
Тип: узагальнення і систематизація знань.
Метод:
створення проекту.
Обладнання: комп’ютер,
мультимедійний екран, проектор, ватмани, ілюстрації, ножиці, клей, роздатковий
матеріал.
Хід
уроку
I Організаційний момент.
II Вступне слово вчителя.
Сьогодні урок незвичайний. Протягом 45-ти
хвилин ви демонструватимете сої знання з теми, створюючи власний проект в
групах.
III Оголошення теми і мети уроку.
Пригадайте, що таке дієприкметник. (Слайд
3)
Метою нашого уроку є повторення
вивченого про дієприкметник, підготовка до написання контрольної роботи з теми.
IV Оголошення плану роботи. (Слайд 5)
1.
Кожній групі необхідно приготувати
стінгазету.
2.
Журі визначить переможців.
3.
Само- і взаємооцінювання.
4. Підведення
підсумків уроку.
Для полегшення роботи пропоную
ознайомитися з пам’ятками. (Слайд 6, 7)
Пам’ятка 1 стосується правил роботи в
групі, розподілу обов’язків .
Пам’ятка 1
Шановні учні, пам'ятайте, що головне у
вашій справі – дружба.
Умійте допомогти товаришу,
підтримати за необхідності, висловити
власну думку і вислухати
інших. Успіхів вам, дорогі діти !
Ø Оберіть
редактора газети. Редактор здійснює керування всією групою.
Ø Редактор
призначає коректора, журналістів, художника.
Ø Редактор
розподіляє обов'язки в групі.
Ø Група
визначає мету.
Ø Беріться
до роботи !
Пам’ятка 2 допоможе вам правильно
оформити свою стінгазету.
Пам’ятка 2
Ø Матеріали
статей мають бути цікавими читачам
Ø Писати в
газеті треба грамотно і розбірливо.
Ø Газета
повинна мати назву.
Ø Не
забудьте зазначити авторів стіннівки.
V Постановка проблемного питання.
Пригадайте, які риси характеру
людини розглядали на останніх уроках.
Кому
притаманні всі перелічені якості ?
Чи відображає назва вашої газети
ваші знання про цих людей ?
VI Узагальнення і систематизація знань з
теми.
Заповнювати стінну газету ви будете
виконаними завданнями.
ЗАВДАННЯ
1 (Слайд 9)
Ø Повторіть
вивчені правила з теми : “Дієприкметник”.
Ø Слухайте уважно відповіді однокласників,
доповніть, якщо пропущено важливе, запитайте, якщо щось не зрозуміли.
Ø Створіть
кластер.
Один або декілька по черзі учні розказують
вивчені правила з теми. Інші учасники групи доповнюють, уточнюють, задають
питання. Всі разом створюють кластер, переносять його до стінгазети.
ЗАВДАННЯ
2 (Слайд 10)
Гра
«Лабіринт»
Учитель роздає картки кожній групі, діти
розподіляють слова в таблицю, записують в стінгазету.
КАРТКА № 1
(Не)здоланий;
(не)здоланий ворогами; (не)скорений; (не)викритий, а схований; (не)переможений;
Україна козаками (не)зраджена.
Поставте наголос, запишіть у відповідний
стовпчик таблиці.
Незліче…ий – незліче…ий;
несказа…ий – несказа…ий;
незбагне…ий – незбагне…ий.
ЗАВДАННЯ
3 (Слайд 11)
Робота з
текстом
Учням роздаються картки з завданням, на
виконання відводиться 10 хвилин.
КАРТКА №2
Придумайте назву, вставте пропущені літери, розкрийте дужки. Спишіть,
розставивши розділові знаки.
Допишіть 2-3 речення про
значення історичних пам'яток острова Хортиця, вживаючи, по можливості, дієприкметники.
Розмістіть фото або малюнок.
Очищуюч…,
облагороджуюч… силу несе в собі для запоріжан острів (Х,х)ортиця. (Х,
х)ортиця пов'язана з козац…кою історією стала для нас символом (не)зламності
духу, (не)залежності. Кожен, хто хоч раз побував тут, проймаєт…ся почу(т, тт)ям
патріотизму, прагне…ям бути гідним
нащадком козац…кого роду. Омита водами
могутнього (Д, д)ніпра пишаєт..ся
вона казковою, неначе намальова(н,
нн)ою, красою.
ЗАВДАННЯ 4
(Слайд 12)
«Інтерв’ю»
Додайте в газету інтерв'ю
журналіста на тему : “ Чи варто наслідувати
козаків ? “
Ø Відповідайте
на питання чітко.
Ø Використовуйте
в своєму мовленні дієприкметники.
ЗАВДАННЯ
5 (Слайд 13)
Увага !
Пошта.
Діти, до вас
надійшов лист.
Дорогі друзі ! Вітаю ! Пише вам
Микола Непосидько. Допоможіть, я забув, як утворюються дієприкметники. Щиро вдячний за допомогу !
Микола.
Дітям пропонується утворити
дієприкметникові звороти.
Замініть
виділені слова дієприкметниками.
Побачив я козака на коні, який
проїжджав поблизу Свиридової могили.
Село, яке захищали
козаки, спокійно спало.
Утворені
речення заносяться до газети під рубрикою «Пошта».
ЗАВДАННЯ
6 (Слайд 14)
«Говоримо
правильно»
В реченні припущено помилки. Запишіть
правильно в рубрику : “Говоримо правильно”.
Восьмирічний Павло написав листа
своєму вчителю і підписався: “Улюблений і шановний Ваш учень Павло Коваленко”.
Усі почали
сміятися і кепкувати. Чому підпис викликав сміх оточуючих ? Як мав
підписатися хлопець ? Запишіть. Аргументуйте.
КАРТКА №3
Уникаємо калькування. Замініть
дієприкметники українськими відповідниками. Запишіть до цієї рубрики.
Бажаючий –
Хвилюючий –
ЗАВДАННЯ
7 (Слайд 15)
Діти, вдома ви повинні були написати
твори на тему : “Яким я прагну бути”, пам'ятаючи про якості людини, що
розглядалися на останніх уроках української мови та літератури, а також
визначити найкращий твір у групі.
Розмістіть твір в газеті.
ЗАВДАННЯ
8 (Слайд 16)
Презентація
Ø Вам
необхідно презентувати стінгазету журі, захистити ваш проект.
Ø Оцініть
об'єм і якість, проведеної вами роботи.
Ø Проведіть
обговорення оцінки кожного учасника в групі, виставте в протокол.
Ø Оцініть
власні знання з теми.
VII Підсумок уроку (Слайд 17)
Оголошення переможців (визначає журі).
- Яке
завдання було найцікавішим ?
- З'ясуйте, що виявилося складним. Декілька
учнів висловлюють свою думку.
Рефлексія
- З яким настроєм ви йдете з уроку ?
VIII Оцінювання
Учитель збирає протоколи, заповнені
учасниками і, враховуючи думку журі, виставляє оцінки.
КАРТКА №4
ПРОТОКОЛ
Назва проекту :
Самооцінка
3 бали – Добре знаю тему і можу допомогти іншим.
2 бали – Потрібна допомога, бо дечого не розумію.
1 бал – Мені ще треба розібратися в цій темі, я недостатньо працював.
Взаємооцінка
Учасник
|
Виконання
своїх
обов’язків
|
Допомога
іншим
|
Загальний
внесок
|
Самооцінка
|
Всього
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Кожен учасник оцінюється від 1 до
3 балів за кожним критерієм.
IX Домашнє завдання (Слайд 18)
Враховуючи результати самооцінки, виконайте наступні завдання:
1.
Виконати вправу 285.
2.
Повторити правила, підготуватися до
контрольної роботи.
3. Скласти
словниковий диктант з теми : “Правопис дієприкметників”.
Учні, які оцінили себе на 1 або 2 бали
виконують 1 і 2 завдання, ті, хто поставив собі 3 бали – 3 завдання.
Немає коментарів:
Дописати коментар